خطوط لوله زیردریایی پایانه های نفتی بررسی می شوند                به همت پژوهشگاه صنعت نفت نخستین خط لوله کامپوزیتی انتقال نفت در کشور به بهره برداری رسید
  محورهای همایش
  • مدیریت خطوط لوله نفت و گاز
  • حفاظت، مانيتورينگ و كنترل خوردگي
  • طراحي و اجرای خطوط لوله نفت و گاز
  • جوشکاری
  • ساخت لوله
  • بهره‌برداري، نگهداري و تعميرات خطوط لوله
  • خطوط لوله دریایی
  معرفی همایش
جمهوري اسلامي ايران هم اکنون داراي طولاني‌ترين شبكه خطوط لوله نفت و گاز در منطقه خاورميانه و آسیای مرکزی مي‌باشد. از سویی طرح‌هاي در دست طراحي و اجراي خط لوله در ايران (خطوط اصلي انتقال گاز و خطوط متعدد انتقال نفت خام و فرآورده‌هاي نفتي) جمهوري اسلامي ايران را به مهد صنعت لوله‌سازي و اجراي طرح‌هاي خط انتقال نفت و گاز در منطقه و يكي از مهم‌ترين بازارهای دنيا تبديل كرده است.

این صنعت طی سالهای اخیر شاهد تحولات گوناگون فناوری و علمی در کلیه حوزه ها از جمله ساخت لوله، ایستگاه ها، تلمبه‌خانه‌ها، بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات و  به ویژه در چهارچوب مفاهیمی همچون مدیریت یکپارچه خطوط لوله بوده که در این کنفرانس به بررسی آخرین دستاوردها، یافته‌ها و توانمندی‌ها در کلیه محورهای مرتبط با صنعت خط لوله پرداخته می شود.

اميد است برگزاري این کنفرانس بین المللی که با حضور بیش از 1000 نفر از مدیران و کارشناسان برجسته داخلی و خارجی، انجمن ها و موسسات علمی پژوهشی ایرانی و بین المللی برگزار می‌گردد، سهمي به سزا در ارزیابی شرایط موجود و پیش­رو، شناساندن توانمندي­ها و تبیین راهکارهای اعتلای صنعت خطوط انتقال نفت و گاز ایفا نماید.
خطوط لوله زیردریایی پایانه های نفتی بررسی می شوند
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از بررسی و بازرسی همه خطوط لوله زیردریایی این شرکت برای رفع هر مشکل احتمالی در سال ٩٥ خبر داد. سید پیروز موسوی با بیان این مطلب گفت: بررسی خطوط لوله زیر دریایی شرکت پایانه های نفتی ایران در ٢ سطح داخل و خارج انجام می شود. وی افزود: به همین منظور یک زنجیره از پروژه های متعدد تعریف و نقاط بحرانی خطوط لوله زیر دریایی شناسایی شده است. موسوی با بیان این که پروژه یاد شده از آب شستگیها آغاز شده است، اعلام کرد: هم اکنون رفع آب شستگیها را در بررسی سطح خارجی لوله در نظر داریم.
1396/01/23 ادامه مطلب


به همت پژوهشگاه صنعت نفت نخستین خط لوله کامپوزیتی انتقال نفت در کشور به بهره برداری رسید
نخستین خط لوله کامپوزیتی انتقال نفت خام در کشور، به همت پژوهشگاه صنعت نفت در منطقه مارون استان خوزستان به بهره برداری رسید. منصور بزمی، رئیس پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت، در این زمینه گفت: پژوهشگاه با کارفرمایی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و با ابداع فرمولاسیون ساخت خط لوله کامپوزیتی انتقال نفت خام و تست و بهره برداری از این خط لوله، گام بزرگی در مسیر حذف هزینه های خوردگی خطوط لوله برداشته است.
1396/01/23 ادامه مطلب


تعویض سالانه ۲۰۰ کیلومتر از خطوط لوله فرسوده نفت
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از تعویض سالانه ۲۰۰ کیلومتر خطوط لوله نفت در کشور خبرداد. عباسعلی جعفری نسب در حاشیه جلسه هم اندیشی مدیران خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال شرق در گفتگو با خبرنگار شانا با اشاره به عمر بالای خطوط لوله گفت: شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت با انجام پیگرانی هوشمند و اطلاع از وضع خطوط انتقال نفت و فرآورده های نفتی، سالانه اقدام به تعویض ۲۰۰ کیلومتر از خطوط فرسوده می کند.
1396/01/23 ادامه مطلب

دبیرخانه همایش

تا همایش ...

201
 
برگزار کنندگان
حامیان
حامیان معنوی


Contact Us
Email: info@faraznet.net
Address:Shiraz,IranHamayeshnegar
 Online portal management and Arbitration Conference

                                        

Follow Us